بازدید وزیر صنعت از غرفه پیشگام صنعت ابزار


تاریخ ارسال : ۹۶/۰۲/۲۸


هات تپ نمایشگاه

عرضه دستگاه های هات تپ و معرفی خدمات، اصلی ترین اهدافی بود که شرکت پیشگام صنعت از حضور در بیست  ودومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی مد نظر داشت. این شرکت به عنوان بزرگ ترین مجری خدمات هات تپ ضمن حضور در نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی که به تاریخ ۱۶ تا ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در محل دائم نمایشگاه های تهران برگزار شد، آخرین تجارب خود را در معرض دید مخاطبان قرار داد. در این نمایشگاه که نسبت به سال های قبل به طور آشکاری از رونق بیشتری برخوردار بود و مورد استقبال مشهود شرکت های معتبر بین المللی نیز قرار گرفته بود، شرکت پیشگام صنعت ابزار نیز ضمن حضور در نمایشگاه به تعامل با بازدیدکنندگان و مدیران مجتمع های صنعتی نفتی، گازی و پتروشیمی پرداخت.

بازدید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم، جناب آقای مهندس نعمت زاده از غرفه شرکت پیشگام صنعت ابزار از رویدادهایی بود که توجه بازدیدکنندگان را در روز آخر برگزاری نمایشگاه جلب کرد. ایشان ضمن بازدید از دستگاه ها و تجهیزات شرکت پیشگام صنعت ابزار، و ضمن کسب اطلاعات از پروژه ها و سوابق طولانی ما در زمینه انجام عملیات های متعدد هات تپ در طول سالیان متمادی به تجلیل از دستاوردهای این شرکت در زمینه ارائه خدمات هات تپ پرداختند. ایشان ضمن تأکید بر عزم نظام و دولت بر حمایت از صنایع داخلی تسهیل پروسه های واحدهای صنعتی ای که به بومی سازی فرایندها و رفع وابستگی صنایع می پردازند را وعده دادند. از آن جا که شرکت پیشگام صنعت ابزار از واحدهای پیشرو در ارائه خدمات هات تپ کشور می باشد، می توان گفت با رشد و تکوین این واحد صنعتی بخش زیادی از وابستگی صاحبان و برنامه ریزان واحدهای نفت و گاز به پیمانکاران خارجی از بین رفت و امروز این واحدها می توانند بدون نیاز به تکنولوژی واردات و تقبل هزینه های مالی و انسانی ناشی از آن، از خدمات هات تپ شرکت پیشگام صنعت ابزار استفاده کنند.

نعمت زاده

هات تپ

چنان که آشکار است نیل به این جایگاه در زمینه عملیات های حساسی نظیر انشعاب گرم هات تپ بسیار دشوار است. واحدهای صنعتی نفتی و گازی معمولاً کیفیت بالا را بر هزینه بالا ترجیح می دهند و از آن جا که عملیات هات تپ یک فرایند پرمخاطره و دارای متغیرهای عدیده فنی و ایمنی است، جلب اعتماد ایشان در زمینه همکاری بسیار مشکل می نماید. ایشان ترجیح می دهند ولو به قیمت هزینه چشمگیرتر از خدماتی بهره بگیرند که فرایندهای جاری آن ها را تضمین کند و باعث نشود که برای یک عملات انشعاب گیری دچار وقفه در فرایند تولید و جریان امور جاری خود شوند. بنابراین یکی از دشوارترین مراحلی که شرکت پیشگام صنعت ابزار برای جذب بازار داخلی سپری کرد، جلب نظر مساعد واحدهایی بود که بنا به هر دلیلی عملیات هات تپ مورد نیازشان بود. ما کوشیدیم با اتخاذ تدابیر فنی و جذب بهترین مهندسین و طراحان متخصص در زمینه های نفت و گاز، با تمامی ابعاد مورد نیاز برای انجام عملیات هت تپ آشنایی حاصل کرده و  ضمن سپری کردن فرایندهای آموزشی و انجام عملیات های هات تپ آزمایشی کار در کار اجرایی تخصص لازم را حاصل کنیم. کسب اعتماد مشتریان بزرگی چون واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی حاصل نیامد جز از طیق ممارست و استمرار در تحقیقات، و در کنار این ها، انجام عملیات های موفقیت آمیز هات تپ در نقاط مختلف کشور که به مرور شرکت پیشگام صنعت ابزار را به یک برند معتبر و قابل اعتماد در زمینه انجام عملیات های انشعاب گرم هات تپ تبدیل کرد.

انشعاب گرم

هات تپ

اکنون و پس از انجام بیش از ۴۰۰۰ عملیات هات تپ در سایزهای مختلف و در زوایا و محیط های متفاوت ما آمادگی انجام هر گونه عملیات هات تپ را دارا می باشیم. البته این به معنای پذیرش بی مهابای هر سفارشی نیست. فرایند دریافت درخواست از مشتری تا اعلام نتیجه به ایشان، فرایندی پیچیده است که البته ظرف مدت زمان کوتاه انجام می گیرد. تیم های مهندسی، تحقیق و توسعه و پروژه ها به محض دریافت سفارش مطالعات امکان سنجی روی کار را انجام می دهند، برآورد دقیق در خصوص اتصال مورد استفاده برای انجام درست عملیات هات تپ صورت می گیرد و سپس توان تجهیزاتی ماشین آلات مورد بررسی قرار می گیرد. پس از انجام مطالعات مطرح شده، خروجی کار در قالب دستورالعمل های انجام عملیات هات تپ ارائه می شود و در خصوص کم و کیف و مراتب انجام کار با مشتری هماهنگی های لازم صورت می گیرد. بدیهی است که مشتریان در صورت دریافت خدمات با کیفیت و مطمئن از مجریان داخلی انگیزه ای برای جذب پیمانکاران خارجی نخواهند داشت و ترجیح می دهند با واحدهای متبحر هات تپ داخلی کار کنند. این مهم امری است که ما نیز بر آن اهتمام ورزیده ایم و به این صورت توانسته ایم نظر مساعد و اطمینان مشتریان از خدمات خود را جلب کنیم. شرکت پیشگام صنعت ابزار نه تنها در ابعاد داخلی، بلکه امروز توانمند شده است که در عملیات های برون مرزی هات تپ نیز دستاوردهایی حاصل کند. موفقیت های مکرر ما در انجام عملیات های هات تپ در پالایشگاه های مختلف اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق از جمله این دستاوردهاست. در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی نیز کوشش ما بر آن بود که ضمن معرفی محصولات و خدمات به مشتریان و بازدیدکنندگان محترم، آن ها را ابعاد فنی، ایمنی و مالی انجام عملیات توسط پیمانکاران مطمئن داخلی مطلع ساخته و ضمن مرور دستاوردها و تجارب منحصر به فرد خود در زمینه انجام عملیات هات تپ نظر مساعد ایشان جهت استفاده از این تکنولوژی به روز برای فرایندهای انشعاب گیری شان را جلب کنیم.

پیشگام صنعت ابزار

هات تپ

شرکت پیشگام صنعت ابزار فعالیت خود را به عنوان یک واحد بازرگانی تأمین کننده تجهیزات ارائه خدمات خطوط لوله آغاز کرد، اما ذهنیت و انگیزه بومی سازی این صنعت در کشور ما را به وارد شدن به فاز اجرایی عملیات هایی نظیر هات تپ ترغیب کرد. این تلاش متناسب با سیاست های کلان کشور مبنی بر بومی سازی صنایع، تکنولوژی ها و تجهیزات بوده است و از این رو تمام همت خود را به خرج داده ایم تا میزان وابستگی این شاخه از صنعت را به سایر کشورها کاهش دهیم. حضور جناب آقای مهندس نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در غرفه شرکت پیشگام صنعت ابزار نیز فرصتی بود برای بیان مسائل و دشواری هایی که در طی مسیر خود با آن مواجه شه ایم. وزیر محترم صنعت نیز به پشتوانه سیاست های مقاومتی و ضرورت داخلی سازی فرایندها بر تلاش ما مهر تأیید گزارده و از اهتمام دولت بر ای حمایت معنوی از این قسم فعالیت ها تأکید کردند. شکی نیست که هر گامی در راستای افزایش استقلال کشور از صنایع کلیدی، علی الخصوص صنعت نفت و گاز که بنیادی ترین شاخه صنعتی در کشور است، حکم خدمتی را دارد که بانیان آن می توانند برای کشور به ارمغان بیاورند، و همچنین سرمایه ای برای نسل های آینده محسوب می شود تا بیشتر و بیشتر در جهت ارتقای صنایع بومی و حتی تلاش برای نفوذ در بازار جهانی تلاش کنند.


ارسال دیدگاه