فرایندهای ساخت اسپلیت تی


تاریخ ارسال : ۹۶/۰۶/۱۳


اسپلیت تی

فرایندهای طراحی و ساخت اسپلیت تی از جمله خدمات خطوط لوله می باشد که شرکت پیشگام صنعت ابزار در زمینه آن دارای تخصص است.  میزان حساسیت و دقت در فرایند ساخت اسپلیت تی توسط شرکت پیشگام صنعت ابزار بستگی به فاکتورهای فنی کار و نیز نوع سفارش مشتریان می باشد. بدیهی است استانداردهایی در خصوص ساخت اسپلیت تی وجود دارد که مختصات جهانی و معتبر بین المللی دارند، اما در مواقعی ممکن است بسته به نیاز مشتری و حساسیت وی، بر میزان مؤلفه های اثرگذار بر ساخت اسپلیت تی افزوده شود. اسپلیت تی در واقع شامل دو تکه از هم جدا می باشد که حول لوله به هم متصل شده و جوشکاری می شوند. آن جانب از اسپلیت تی که انشعاب از آن حاصل خواهد شد داری نیپل است که معمولاً به صرت عمود روی پد نصب و جوشکاری می شود، اما اگر نیاز به انشعاب گیری به صورت زاویه دار بود اتصال اسپلیت تی نیز به صورت زاویه دار ساخته می شود.

اسپلیت تی

اسپلیت تی

فرایند طراحی و ساخت اسپلیت تی می تواند در محل کارگاه مجری عملیات ساخته شود اما فرایند نصب آن به صورت پرتابل بوده و اتصال ساخته شده می بایست به محل نصب روی خطوط لوله انتقال داده شود. در شرایطی که کارفرمایان محترم امکانات کافی برای ساخت و تست و بازرسی split tee را داشته باشند ما آمادگی داریم فرایند ساخت را نیز در محل کارگاه مد نظر کارفرمایان محترم انجام دهیم، در غیر این صورت این شرکت بهترین تجهیزات برای ساخت اسپلیت تی در سایزها و شرایط مختلف را دارا است. در خصوص انتخاب مواد و متریال ها نیز فرایند مطابق نظر کافرمایان محترم پیش خواهد رفت؛ در صورتی که کارفرما خود متریال ها را برگزیند بدیهی است وظیفه ما انجام مشاوره و رایزنی در خصوص صحت یا عدم صحت عملکردی متریال های انتخاب شده می باشد، در غیر این صورت نیز ما اطلاعات فنی خط لوله ای که اسپلیت تی می بایست برای آن به کار گرفته شود را دریافت کرده و بر اساس آن خود اقدام به انتخاب و تهیه متریال ها خواهیم کرد. طبیعتاً در این صورت ما مسئولیت مواد انتخابی برای ساخت اسپلیت تی را نیز بر عهده خواهیم گرفت.

تجهیزاتی که برای ساخت اسپلیت تی به آن ها نیاز است را می توان به شرح زیر برشمرد:

  1. متریال لوله که حکم متریال اصلی اتصال split tee را خواهد داشت
  2. الکترودهای مناسب با دستورالعمل ساخت اسپلیت تی
  3. دستگاه جوش قوس الکتریکی به منظور انجام جوشکاری
  4. دستگاه جوش آرگون و ابزارها و لوازم آن به منظور انجام جوشکاری آرگون در مواقع لزوک
  5. کپسول های گاز و هوا به منظور برش لوله
  6. دستگاه بولینگ به منظور برش دقیق جداره های لوله
  7. جیم پلاک یا سایر ابزارهایی که از طریق شان حمل و نقل قطعات اسپلیت تی تسهیل گردد.
  8. دستگاه سنگ وصفحه سنگ های مناسب به منظور پخ زنی و سایر کارهای مرتبط
  9. ابزار آلات جانبی انجام کار
  10. تجهیزات ایمنی و بهداشت کار
اسپلیت تی

ساخت اسپلیت تی

موارد ذکر شده حداقل امکاناتی است که برای ساخت اسپلیت تی مورد نیاز هستند. در صورتی امکان انجام فرایند ساخت در کارگاه کارفرما وجود دارد که حداقل ابزار فوق فراه باشند. و در صورتی که کارفرما قادر به تهیه آنها نباشد ترجیح بر آن است که فرایند ساخت در محل کارگاه سازنده اسپلیت تی انجام شود.

شرکت پیشگام صنعت ابزار دارای تجهیزات ساخت اسپلیت تی از سایز ۶ اینچ تا ۵۶ اینچ را داراست و البته در صورت نیاز مشتریان قادر به ساخت اتصالات split tee در سایزهای کوچک تر یا بزرگ تر از ابعاد ذکر شده را دارد. محل ساخت، فرایند ساخت و زمان تحویل بستگی به توافقات با مشتریان و کارفرمایان گرامی دارد. در صورتی که توافق به انجام کلیه مراحل و مراتب توسط سازنده split tee باشد، ما کل مراحل را با کیفیت و صحت انجام خواهیم داد و محصول را با ضمانت به مشتری تحویل خواهیم داد. در صورت نیاز مشتری ما خود اقدام به جوشکاری و نصب اتصال روی لوله نیز خواهیم کرد. اما اگر مشتریان مایل باشند بخشی از فرایندها را خود بر عهده گیرند نیز شرکت پیشگام صنعت ابزار در صورتی که استانداردهای مد نظرش رعایت شده باشد حاضر به انجام همکاری در این چارچوب می باشد.

 


ارسال دیدگاه